Пошук

Молодіжний студентський театр «Відлуння»

Напрям творчості: театральне мистецтво.

Рік заснування: 2000.

Керівник: Гонюк Олександра Валеріївна - доцент кафедри української літератури Факультету української й іноземної літератури та мистецтвознавства Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара

Телефон: (050) 480 44 36

Театр "Відлуння" було створено на базі факультету української й їноземної філоголії і мистецтвознавства ДНУ ім. Олеся Гончара.

Уже перші вистави і спроби втілити свої бажання на сцені виявили широкий діапазон творчих можливостей колективу. Час від часу сцена театру ставала ареною сміливих експериментів, не завжди вдалих спроб і постійних пошуків того, що стало б запорукою взаємопроникнення енергій та взаємозбагачення інтелектів глядача та актора.

А починалося все з вистави «Вечори на хуторі поблизу ФУФтаМу» за творами М.Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки», яка була приурочена до 10-річчя факультету (2003). Далі була «Роксолана» за мотивами роману П. Загребельного, прем’єра якої відбулася на конференції з нагоди святкування 80-річного ювілею письменника (2005). Наступний вихід на сцену «відлуннівці» зробили в образах персонажів роману у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай». Учасники Всеукраїнської наукової конференції «Поетика художнього тексту» (2007) мали нагоду переглянути театралізовану хореографічну композицію за однойменною драмою Лесі Українки «Оргія». До 90-ї річниці від дня народження Олеся Гончара (2008) театр підготував виставу «Дума про тих, чия юність десь зосталась навічно…» (за мотивами воєнної прози письменника). У 2009 році до 85-річчя П.Загребельного учасники гуртка підготували постановку під назвою «І диво це ніколи не закінчується і не переводиться…» (2009 р.) 2013 рік – вистава «Великий льох» за твором Тараса Григоровича Шевченка до 200-річчя з дня народження митця, яка отримала нагороду на фестивалі серед професійних театрів.

У 2016 році  - театр "Відлуння" створив нову виставу до 115-річчя з дня народження В. Підмогильного.

Сьогодні театр "Відлуння" має свою власну естетику, традиції, певний репертуар. Його трупу складають близько 60 студентів. Це та молодь, яка в проміжках між навчанням, домашніми справами та відпочинком знаходить час для підготовки сценаріїв, репетицій, виступів. Це та молодь, яку цікавить і процес, і результат.

Восени 2018 року на Всеукраїнській науковій конференції ДНУ відбулася вистава "Людина і зброя" студентського театру "Відлуння", яка була приурочена до 100-річчя з дня народження Олеся Гончара. 

Designed by Сайт города Читы

Презентація