Пошук

Народна хорова капела "Просвіта"

Напрям творчості: хоровий спів.

Рік заснування: 1974.

Керівник: Ярош Ольга Анатоліївна.

Телефон:  (067) 634 28 02 (староста - Ірина Олександрівна)

Засновник капели - Заслужений працівник культури України Анатолій Миколайович Кулагін.

У 1982 році колективу присвоєно звання "Народний аматорський колектив України".

До складу капели входять викладачі, співробітники та студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Капела орієнтована на спів а-капела.

До репертуару входять твори українських та закордонних класичних авторів, пісні народів світу, а згодом і духовна музика.

Колектив багато гастролював країнами СНД, у колективу з'явилось багато друзів серед хорових колективів. "Просвіті" аплодували Кишинев і Ужгород, Саратов і Казань, Вільнюс і Петрозаводськ, Тбілісі, Волгоград, Санкт-Петербург, Мінск, Одеса, Київ, Львів, Чернівці, Керч, Херсон, Сімферополь, колектив побував у Болгарії.

Після смерті Кулагіна диригентами були учні маестро: Марина Гольдіна, Олександр Москаленко, Сергій Губа, Олена Бабакова, Ольга Сербіна. Окремо допогамає дружина маестро - Лидія Григорівна Кулагіна.

Більше 20 років колектив бере участь у фестивалі "Від Різдва до Різдва" та фестивалі "Наддніпрянські пісноспіви" Посідає призові місця.

І хоча здебільшого серед учасників колективу - люди похилого віку, його двері завжди відчинені для студентів і молоді.

Зараз у колективу новий крок у майбутнє з новим керівником - Ярош Ольгою Анатоліївною.

У грудні 2018 року Народна хорова капела "Просвіта" імені Анатолія Кулагіна Дніпровського національного університету іменя Олеся Гончара посіла ІІІ місце на музичному конкурсі "Битва хорів" Дніпровської міської ради.

Досягнення за 2019 рік:

  • колектив здобув звання Лауреата 2-го ступеню у ХVI-му міському фестивалі української музики та співу ім. А.Я. Штогаренка у номінації хоровий спів.
  • І місце у міському конкурсі за підтримки мера міста Дніпро, Бориса Філатова, «Університет має таланти» у номінації «вокальне мистецтво» (22.11.19 р.).

До 45-річного ювілею учасниця народної хорової капели імені Анатолія Кулагіна ДНУ імені Олеся Гончара, Лілія Георгіївна Бойцун, написала книгу, присвячену капелі, її творчому життю і розвитку.

Анотація

Книга «Приходите, споём!» присвячена унікальному за теперішнім часом колективу – самодіяльній народній хоровій капелі «Просвіта» імені Анатолія Кулагіна, членами якої є викладачі та співробітники – представники майже всіх факультетів та адміністрації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Капела пройшла великий творчий шлях. Вона була заснована 14 лютого 1974 року і у 2019 році їй виповнилося 45 років. Створенню капели дуже сприяв тодішній ректор – академік Моссаковський В.І. та всі керівники підрозділів університету.

У першому складі хору співали: голова профкому Щербаков В.І., його заступник Філатов А.Б., заслужений юрист України Корнєєв А.В. та інші дуже відомі викладачі та співробітники університету.

У витоків цього хорового колективу стояв талановитий диригент і педагог, заслужений діяч культури України Анатолій Миколайович Кулагін – засновник капели і натхненник її успіхів і перемог, вихованець знаменитого хорового училища імені Свєшнікова, випускник Московської державної консерваторії імені П.І.Чайковського. Це дійсно був маестро від Бога. А.М.Кулагіну треба було мати неабиякий диригентський талант, неординарні здібності, майстерно володіти прийомами і методами педагогічного впливу, щоб із непрофесіоналів створити хоровий колектив, якому через вісім років (у 1982) присвоїли звання «народного», яке він підтверджує досі. Протягом 25 років А.М.Кулагін був незмінним художнім керівником та диригентом капели, завдяки його майстерності і таланту капела «Просвіта» почала співати на високому рівні, близькому до професійного. Під його керівництвом «Просвіта» стала лауреатом та призером багатьох конкурсів та фестивалів (конкурс ім. А.Штогаренка, конкурс ім. М.Леонтовича, конкурс «Моє Придніпров’я», «Студентська весна», Міжнародні та Всеукраїнські фестивалі «Від Різдва до Різдва», «Пасхальні   піснеспіви» та інші). У репертуарі хору були твори української та зарубіжної класики, народні пісні, а згодом і духовна музика. Вперше на Дніпропетровщині А.М.Кулагін запропонував світському хору виконання духовної пісні. На сьогодні в репертуарі капели більше 200 пісень.

Виступи на факультетах, у гуртожитках, у будинках культури, у цехах підприємств, на наукових конференціях, у шпиталях, у будинках інвалідів, у військових частинах стали основною сценою виявлення набутої музичної майстерності. Виступи капели звучали по радіо і телебаченню.

З 1976 року капела «Просвіта» понесла свою пісню за межі Дніпропетровщини і України. Нести людям пісню, дарувати сонячну радість, єднати дружбою серця – основна мета поїздок. Українську пісню Т.Шевченка, І.Франка,М.Лисенка, М.Леонтовича, Д.Бортнянського та ін. чули в багатьох містах і селах України, Білорусії, Литви, Грузії, Молдови, Росії, Карелії, Болгарії – така географія поїздок яскравого і самобутнього колективу. Слухачі завжди тепло і привітно зустрічали нашу пісню, і часто доводилось переконувати їх, що співали не професіонали, а аматори.

Капела «Просвіта» продовжує просвітницьку діяльність та радує слухачів виконанням класичної, народної та духовної музики, несе в люди музичні скарби українських та зарубіжних композиторів. Уже стали традиційними її концерти для студентів, співробітників та інших любителів музики у Науковій бібліотеці ДНУ. Капела «Просвіта» завоювала друге місце на Всеукраїнському фестивалі української мови та письменності спілки «Просвіта» ім. Т.Шевченка (м.Київ, 2006 р.), стала лауреатом фестивалю хорів технічних ВУЗів «Музична феєрія» (м.Харків, 2013 р.), протягом майже всіх років (з 1993р. по 2017 р.) капела була практично незмінним учасником Міжнародного фестивалю «Від Різдва до Різдва» (з 1993р. по 1999р. була лауреатом) та Всеукраїнського фестивалю «Пасхальні піснеспіви», де у 2015р., 2016р., 2017р. стала лауреатом цього фестивалю.

Народна хорова капела ДНУ «Просвіта» імені Анатолія Кулагіна - єдиний аматорський хоровий колектив вищих учбових закладів міста Дніпро.

З листопада 2018 року капелою керує молодий хоровий диригент, учениця Анатолія Кулагіна – Ярош Ольга Анатоліївна, під керівництвом якої капела «Просвіта» здобула третє місце у музичному фестивалі-конкурсі «Битва хорів-2018», який проводила мерія міста Дніпро.

Зараз капела знову повна нових творчих планів для цікавих концертів-конкурсів, адже це її життя – радувати людей співом прекрасної музики та сприяти розвитку музичної культури нашої України. Чарівна мить музики, пісні не повинна оминути серця людей, а має прищеплювати смак слухачів до прекрасного, до спадку української і світової культури. Творча діяльність капели «Просвіта» є доказом того, що пісня не помирає та дарує сяйво нам своє. Для капели в Палаці студентів ДНУ імені Олеся Гончара є всі умови для плідної і гідної творчої роботи.

У цей складний, жорстокий та прагматичний час тільки віддані капелі люди беруть участь у її діяльності. Деякі з людей їх називають «диваками». Про те, чи варто називати «диваками» тих, для кого участь і пісня стали одним із засобів самовиявлення, які зберігають і пропагують українську і світову хорову пісенну культуру і несуть її в люди. Скоріше вони мудреці, філософи, які розуміють сенс людського життя і усвідомлюють зміст свого буття. 

 

 

Щоб ознайомитись з цією книгою натисніть http://palac.dp.ua/images/Boytsun_Davayte_spoem.pdf

prosvita book

      

Designed by Сайт города Читы

Презентація